ŠUMA ZIMI

Objavljeno : 22. velj 2021.

ŠUMA ZIMI

Djeca vole zimu, a najviše snijeg. Čim je pao prvi snijeg nastalo je veselje. Na igralištu smo se igrali u snijegu i vidjeli smo hranilice za ptičice koje su napravila djeca odgojne skupine Leptirići. To nas je potaknulo na razgovor o tome kako ostale životinje provode zimu, posebice životinje u šumi. Djeci smo pripremile stihove Šuma zimi, priče Rukavica, Zimski kaputić za maloga ježa i igrokaz Medo i vjeverica. U istraživačkom centru pripremile smo slikovni materijal Šuma zimi, fotografije šumskih životinja, slikovne zapise o životinjama koje spavaju zimski san te o životu medvjeda kroz godišnja doba. Proučavali smo kako možemo preko otiska prepoznati životinju. Tragovi životinja vidljivi su zimi u snijegu. U stolno manipulativnom centru ponudile smo djeci razne igre za razvoj okulomotorike, pamćenja, predmatematičkih vještina,  igre za uočavanje odnosa, veličina i prepoznavanje otisaka životinja. U likovnom centru djeca su crtala šumu zimi, razne šumske životinje i slikala rukavicu. Pjevali smo pjesmice: Zima, Vučja želja i Vrapčić u zimi.

Odgojiteljice: Renata i Helena