TOČKICE U LIKOVNIM AKTIVNOSTIMA

Objavljeno : 28. ožu 2022.

TOČKICE U LIKOVNIM AKTIVNOSTIMA

„Točkice“ su kroz ovaj mjesec pokazale zainteresiranost za likovne aktivnosti. Likovna aktivnost pruža nam puno više od razvijanja senzibiliteta kod djece. Od malih nogu razvijamo kreativnost kod djece i omogućujemo djetetu da samo upoznaje likovni materijal  i likovne tehnike. Razvijamo finu motoriku koja nam je kod naše djece jako bitna. Kada smo crtali likovnim bojama koristili smo mnogo raznih boja, po želji svakog djeteta. Na našim papirima su se nalazile točkice, šare, linije u mnogo boja. Te naše linije mogu se promatrati s bilo koje strane podloge jer su baš tako i crtane. Likovne aktivnosti koje smo provele su: crtanje drvenim bojicama po papiru, bojanje prstićima, kistovima, otiskivanje, bojanje pastelama po papirima u boji. Likovne aktivnosti provele smo i kroz igru u kuhinji. Napravile smo domaći plastelin koji su djeca svojim prstićima opipavala, razvlačila i trgala. U naše male „Točkice“ pridružila se i jedna djevojčica te naša grupa postaje bogatija, a ostale točkice koje tek dolaze veselo očekujemo.

Odgajateljice: Antonia i Paula