UPOZNAJEMO VOĆE

Objavljeno : 8. stu 2021.

UPOZNAJEMO VOĆE

Kako bismo našim Medvjedićima proširile znanje o voću, osmislile smo razne aktivnosti na tu temu kao poticaj u istraživanju. Ono što djecu najviše uveseljava su pjesma i ples pa glazbe nije nedostajalo. Pjevali smo pjesme poput Jabučice crvena, Kruška, jabuka, šljiva, Voće te plesali u kolu uz pokrete uz pjesmu Mali bratec Ivo. Medvjedići nikad ne propuštaju likovne aktivnosti, a pogotovo kad se radi o slikanju temperom pa smo ovaj tjedan temperom oslikavali obrise voća te na taj način upoznavali novo voće, ali i razvijali finu motoriku i manipuliranje kistom. Prepoznavanjem i imenovanjem voća na fotografijama razvile smo njihovo zanimanje te pridonijele razvoju govora. Svakodnevnim konzumiranjem voća u vrtiću, djeca su prepoznala važnost voća u njihovoj prehrani.