UPOZNAJMO VESELI SVIJET ŽIVOTINJA

Objavljeno : 10. velj 2020.

UPOZNAJMO VESELI SVIJET ŽIVOTINJA

Krenuli smo sa upoznavanjem životinja kroz slikovnice i bajke „Tri praščića„ i „Vuk i sedam kozlića“. Naučili smo i nove pjesmice s pokretom: Vjeverica, U šumici zeko, Boc,boc i Zeko, zeko. Znanje o životinjama proširili smo kroz didaktičke igre: Zeko traži balon, Lotto pokrivaljka, Odrasli i mladunčad (sa štipaljkama), te slagarice od 4 i 6 dijelova. Povezivali smo glasanje životinja s CD-a sa pripadajućom slikom životinje.
Za kraj smo se razgibali uz pokretnu igru “Pronađi svoju kućicu“ gdje su povezivali životinju sa njegovim staništem. Ovim aktivnostima djeca su vježbala pažnju i koncentraciju, vježbali su pamćenje melodije i teksa naučenih pjesmica. Ponovo smo vježbali okolomotoriku i uočavanje sličnosti i razlika. Najviše smo uživali u zajedničkom druženju uz ples i slušanju poznatih bajki.

Odgojiteljica Danijela i med. sestra Branka