USUSRET BOŽIĆNIM BLAGDANIMA

Objavljeno : 13. pro 2021.

USUSRET BOŽIĆNIM BLAGDANIMA

Kroz ovaj mjesec dječje igre i aktivnosti usmjerili smo prema nadolazećim blagdanima. Na početku mjeseca pripremali smo se za dolazak sv. Nikole tako da smo ukrašavali čizmice od kolaža. Sobu dnevnog boravka ukrasili smo božićnim motivima kako bi djeca osjetila radost, toplinu i sjaj koju nam nosi blagdan Božić. Vesela božićna glazba stalno svira u sobi što potiče ugodnu atmosferu, a ekipa je uvijek spremna na ples. Djeci se najviše svidjela božićna senzorna kutija u koju smo stavljali kuglice, božićne lance, umotane poklone u koje smo umetnule zvončiće i dr. božićne motive te tako kod djece  razvijale vizualnu, taktilnu i slušnu percepciju. Odgojiteljice su izradile nove didaktičke igre s božićnim motivima kako bi djecu potaknule na razvoj govora i fine motorike. Uparivanjem istih sličica razvijali smo pažnju i zapažanje. U likovnim aktivnostima ukrašavali smo božićna drvca s kolažem i pastelama. Kod starije djece potičemo klasifikaciju po boji i imenovanje boja. Jako nas veseli čitanje božićnih slikovnica i pjevanje božićnih pjesmica. U ovom blagdanskom raspoloženju nastavit ćemo s aktivnosti do kraja mjeseca.

Odgojiteljice: Marija i Monika