USUSRET USKRSU UČIMO NOVE LIKOVNE TEHNIKE

Objavljeno : 2. tra 2021.

USUSRET USKRSU UČIMO NOVE LIKOVNE TEHNIKE

Putem izražavanja i stvaranja u likovnosti djeca se lakše koncentriraju te razvijaju kreativnost, motoriku, emocije, maštu, mišljenje, inteligenciju, stvaralaštvo, samopouzdanje, pažnju i vizualno pamćenje, govor, osjetila, opuštenost, sklonost prema vrijednostima, izgrađuju svoj ukus i sve to utječe na razvoj djetetove osobnosti. Vođeni ovim spoznajama uskrsne ukrase- poklončiće i pisanice izradili smo pomoću novih likovnih tehnika. Djeca su se okušala u kaširanju, izradi pompona od vune, bojanju pisanica krep papirima vodom, lakom za nokte i oblikovanju lutkica od neoblikovanog materijala (zeko, koka). Od ponuđenih tehnika najviše izazova djeci je predstavljalo kaširanje i izrada pompona od vune. Nakon početne nesigurnosti i odbijanja djeca su se uspjela opustiti i uživati u procesu te na kraju osjećala ponosno  na rezultat i novo usvojenu vještinu.

Odgojiteljica Ana