VUKOVAR, DANI SJEĆANJA

Objavljeno : 21. stu 2022.

VUKOVAR, DANI SJEĆANJA

Mnoštvo razglednica grada Vukovara kada je bio lijep, a zatim razrušene kuće potiču kod djece pitanja, što se dogodilo.  Tu je i tetina kuća, kako je i zašto ovdje. Kroz životnu priču zašto je teta sada u Đurđevcu, a rodila se u Vukovaru djeci smo pokušali objasniti “značenje ljudi” koji uništavaju pucajući po nedužnim ljudima i građevinama. Zato su ljudi morali otići iz Vukovara i žive po cijelom svijetu pa tako i u Đurđevcu. Neki nisu imali sreće pa su i stradali. Njih se danas sjećamo i obilježavamo Dane sjećanja na njihove žrtve. Uz video Vukovara koji je bio prekrasan grad slušali smo i pjesme o Vukovaru. Vučedolska golubica je u dječjoj ruci golubica mira da se rat i stradanja nikad ne ponove. Djeca su od glinamola radila svoje golubice koje će ponijeti kući. Vodotoranj, simbol obrane grada Vukovara je podsjetnik na ratna zbivanja, ali danas i turistička atrakcija grada. Djeca su crtala vodotoranj i golubicu, kao i novi i ljepši grad Vukovar. Čak su i neka naša djeca iz grupe posjetila grad Vukovar te svoje doživljaje i sjećanja ispričala prijateljima. Zapalili smo i svijeće za sve poginule te tako obilježili tužnu obljetnicu.
Hvala roditeljima što su podržali ove aktivnosti.

Odgojiteljice: Marina i Iva