Započele aktivnosti oko upisa u prvi razred

Objavljeno : 6. pro 2017.

Započele aktivnosti oko upisa u prvi razred

U petak, 01.12.2017. godine djeca starijih skupina “Balončići” i “Kockice” zajedno sa svojim odgojiteljicama provela su po jedan školski sat u učionici s ciljem upoznavanja rada škole i djelatnika škole. Pedagog škole govorio je o školskim predmetima, djelatnicima škole te o školskim prostorima. Djeca su govorila o svojem radu u vrtiću, slovima, brojevima i pjevala su naučene pjesmice. Dobili su i svoj prvi školski zadatak koji se sastojao od pisanja imena te crtanja crteža po osobnom odabiru.

Cilj ovakvih susreta je približiti djeci školu, školske prostore, djelatnike škole i upoznati ih sa školskim aktivnostima. Do početka upisa djeca će još nekoliko puta imati aktivnosti u učionicama i u sportskoj dvorani. Budući da djeca polaznici vrtića borave u školskoj zgradi zajedno s učenicima škole već su se dobro upoznali sa zajedničkim prostorijama i mnogim učiteljima. Suradnja škole i vrtića je stalna, a za cilj ima što bolje upoznati buduće učenike prvog razreda s onime što ih čeka u školi.