ZEČIĆI U SENZOMOTORNIM AKTIVNOSTIMA

Objavljeno : 31. svi 2023.

ZEČIĆI U SENZOMOTORNIM AKTIVNOSTIMA

Djeca jasličke dobi kroz razne aktivnosti upoznaju nove materijale i njihova svojstva. Dijete koristeći se osjetilima istražuje i upoznaje prostor oko sebe. Ovaj smo mjesec posebno poticali razvoj vizualne, slušne i gustativne percepcije kroz senzomotorne aktivnosti. Putem projektora gledali smo kratke „filmiće“, osluškivali nove zvukove te isprobavali nove okuse ( slatko, slano, kiselo). Uz senzomotorne aktivnosti, dosta smo vremena provodili uz stolno-manipulativne igre. Na taj način smo kod djece poticali razvoj fine motorike šake. Djeca jasličke dobi vole igre umetanja te si na taj način produžuju pažnju i koncentraciju. Pažnju smo produživali i listajući slikovnice i čitajući priče. Uz igre umetanja, nove smo oblike upoznavali i kroz razne likovne aktivnosti. Kako su se Zečići igrali i što su novo naučili pogledajte u našoj galeriji.

Odgojiteljica Gordana i Med. sestra Branka