ZIMSKE AKTIVNOSTI U KRIJESNICAMA

Objavljeno : 9. velj 2021.

ZIMSKE AKTIVNOSTI U KRIJESNICAMA

Nakon što je snijeg zabijelio naše vrtićko dvorište i sav naš okoliš, Krijesnice su uživale u snježnim radostima. Zimski ugođaj pokušali smo stvoriti i u sobi dnevnog boravka kroz različite aktivnosti. Djeca su tako s odgojiteljicama istraživala što se događa sa snijegom ako ga donesemo u toplu prostoriju. Svi su u čuđenju gledali kako se snijeg otapa i pretvara u vodu. U centru čitanja i pisanja čitali smo zimske slikopriče i slikopjesme te radili grafomotoričke vježbe u kojima je trebalo povezivati različite zimske motive. Matematički centar pred djecu je stavio izazov brojenja snjegovića te nizanja brojki prema njihovom redoslijedu, u čemu su djeca trebala veliku pomoć odgojiteljica. Ono što se svima najviše svidjelo, bile su aktivnosti u likovnom centru te društvena igra memory. Djeca su tako izrađivala pahuljice od papira te razvijala svoju motoriku i preciznost ljepljenjem komadića kolaž-papira na nacrtane pahuljice. Također, „sagradila“ su kućice od stiropora i izradila pingvine od papirnatih tuljaka. Radove smo izložili u jednome kutku sobe kako bi djeca i u narednim danima mogla uživati u zimskom ugođaju.

Odgojiteljice: Slavica i Kristina