Žirafice istražuju bundevu

Objavljeno : 3. lis 2023.

Žirafice istražuju bundevu

Žirafice su pjevale ovaj tjedan: „Gle kolika bundeva je narasla u polju, strašilo ću od nje pravit imam za to volju.“ Isto tako, izvodili smo igrokaz Bundeva u vrtu i čitali slikovnicu Juha od bundeve koja se djeci jako svidjela. Ovim aktivnostima razvijali smo spoznaju o literarnom djelu, a djeca su lutkicama pokušala odglumiti igrokaz. Uživali smo u likovnim aktivnostima gdje smo isprobavali nove tehnike i razvijali vještine za različita likovna oblikovanja, što nam je cilj u godišnjem projektu „Učenje kroz umjetnost“. Kaširali smo bundevu uz pomoć balona, ubrusa, vode i brašna, otiskivali smo bundevice po papiru s temperom pomoću kartonskog podloška. Istraživali smo i unutrašnjost bundeve, vadili koštice i proučavali povećalima. Kasnije su te koštice poslužile kao zvečke u glazbenom centru, a ostatak bundeve je završio u juhi baš kao što su patak, vjeverica i mačak kuhali. Bilo je tu i mnoštvo stolno-manipulativnih igara od nizanja po veličini, slagalice bundeva, memory s magnetima i matematičke igre kamenčićima. Djeca i dalje s velikim interesom proučavaju bundeve i tikvice u istraživačkom centru te razvijaju nove spoznaje svakodnevno- bundeva je velika, okrugla, teška, ima koštice, može biti narančasta, žuta, zelena, crvena, jedemo juhu od bundeve i drugo. Uz pomoć igre ciklus rasta bundeve i aplikacija koje prate rast bundeve od sjemenke do ploda, mi smo posadili svoju bundevu.

Nastavljamo uživati u prekrasnim jesenskim danima i nadamo se da će nam biti ovako sunčani što duže.

Odgojiteljice Katarina i Danijela