ZVJEZDICE POD MASKAMA

Objavljeno : 9. ožu 2020.

ZVJEZDICE POD MASKAMA

Vrijeme maskiranja djeci je posebno zanimljivo. Mogu se prerušiti u što god žele. S obzirom na dob djece veliku ulogu kod maskiranja imaju njihovi roditelji i hvala im što ih u tome podržavaju.
Protekla dva tjedna maškare su nam bile tema kroz koju smo provodili svakodnevne aktivnosti u jaslicama. Bogatili smo svoj rječnik izjavama u što se tko kostimirao, što znači njegova uloga i slično. Kroz likovne aktivnosti djeca su pokazala svoju kreativnost u izrađivanju vlastitih maskica i bojanja lica od gipsa. Također vježbali su i finu motoriku režući maske škaricama. Centar odijevanja bio je vrlo popularan u posljednje vrijeme. Djeca su oblačila haljine i stavljala razne maskice.
Temu maškara povezali smo sa zanimanjima. Jer kostimirati, osim u spidermana ili princeze, možemo se i u neko određeno zanimanje. Zanimanja koja smo posebno usvojili kroz razne stolno manipulativne igre i slikovnice su: vatrogasac, liječnik, poštar, automehaničar, kuhar i pekar, zidar, frizer i policajac.

Odgojiteljice: Ivana i Antonia