AVANTURA KOD OBITELJI GRDAN
Objavljeno : 24. lip 2026.
U lipnju su “Limači”, proveli jedan predivan dan izvan vrtića. Posjetili smo kuću i veliko imanje našeg prijatelja Petra u Čepelovcu. Petrova obitelj nas je jako lijepo ugostila i pokazala nam kako izgleda pravi život na selu, što je za djecu bilo jedno potpuno novo i uzbudljivo iskustvo.
Kada smo stigli na imanje, dočekalo nas je mnoštvo domaćih životinja. Prvo smo ušli u veliku štalu gdje su djeca izbliza vidjela krave i male teliće koji su se odmarali na slami. Iz dvorišta se lijepo vidjelo i kako druge krave pasu na velikim zelenim livadama u daljini.
Najveće veselje za sve bilo je hranjenje male ovčice, koja je prava obiteljska ljubimica. Limači su joj složno i jako pažljivo davali mlijeko na bočicu. U dvorištu su djeca vidjela i velikog bijelog zeca u kućici, a posebno su uživala u maženju pasa i mačaka koji su se rado igrali s nama.
Nakon toga, Limači su se pretvorili u prave male pomagače na selu. Sakupljali su i nosili pune ruke svježe trave i sijena kako bi nahranili velike konje i ždrijebe. Konji su bili jako mirni i jeli su djeci ravno iz ruku, što je svima bilo jako zanimljivo.
Petrova obitelj nam je pripremila i jedno veliko iznenađenje. Djeca su dobila priliku sjediti na velikim starinskim kolima. Tada smo saznali jednu predivnu priču – upravo na tim kolima Petrov djed vozi konje na našoj poznatoj Picokijadi! Djeca su bila jako ponosna što mogu sjediti na tako važnim kolima, pa su radosno mahala i smijala se.
Kad smo završili s obilaskom životinja, otišli smo u voćnjak. Tamo su Limači sami brali zrele, crvene trešnje ravno sa stabla i odmah se njima zasladili. Za kraj ovog savršenog dana, Petrova mama Monika nam je pripremila odlično jelo. Dočekala nas je s puno topline i ispekla fine domaće palačinke sa sirom, a za desert nas je sve osvježila sladoledom.
Od srca veliko hvala obitelji Grdan što su nas tako lijepo primili u svoj dom, podijelili s nama svoje vrijeme i priuštili našim Limačima dan ispunjen igrom, smijehom i predivnim uspomenama koje će dugo pamtiti!
Odgojiteljice: Ema i Diana














