4. javljanje – JA I MOJ GRAD

Objavljeno : 9. ožu 2017.

4. javljanje – JA I MOJ GRAD

Kako bi upoznali svoj grad “Patkice” su išle u šetnju gradom i fotografirale sve važne ustanove u našem gradu. Roditelji su donosili razne fotografije grada Đurđevca- nekada i sad; kalendare; knjige; prospekte; karte grada koje smo dali povećati…Razgovarali smo o prirodnim bogatstvima našega grada te o legendi o picokima. Napravili smo knjigu  “NAŠ GRAD”. Bili smo u posjeti gradonačelniku. Djeca su crtala put od vrtića do škole, što se nalazi u našem gradu i što bi oni željeli imati u gradu. Prijateljima smo predstavili grad pomoću fotografija i pripremili smo kratki scenski prikaz legende o picokima. Na kraju smo im otpjevali  pjesmicu ” Zakaj nam vele picoki”.                   Prijateljima u Sloveniju poslali smo kopiju knjige koju smo napravili, slikovnicu-Legenda o Picokima, DVD – Grad Đurđevac i scenski prikaz legende, razne prospekte koje smo donijeli iz turističke zajednice, sliku koju smo izradili od kolaž papira – pijetao, CD- Kukuriček i kalendar sa fotografijama našeg grada 2017.