Srčeka u Boriku

Objavljeno : 8. svi 2023.

Srčeka u Boriku

Već duži niz godina dječji vrtić “Maslačak” dio je projekta u kojem sudjeluju sve odgojne skupine, svaka na svoj način. Ove godine je to projekt “Godina kretanja”. Srčeka su projekt obilježila izletom u park šumu Borik. Pješice smo došli do Borika, nakon čega smo se okrijepili užinom koju su pripremili roditelji. Nakon toga smo pročitali priču “Kako je šuma dobila most”, te su djeca naučila kako ljudi i životinje mogu imati dobar suživot. Uz radne listiće Lov u prirodi, Srčeka su tražila određene biljke i životinje, te ih dokumentirala na listiću. Sakupljali smo plodine, češere, grančica i kamenčiće za prirodni centar. Naš boravak u Boriku je na djecu zasigurno ostavio vrlo pozitivan utisak. Povratak u dječji vrtić bio je organiziran prijevozom u minibusu koji je djecu posebno razveselio, te se ovim putem još jednom zahvaljujemo obitelji Vuk na prijevozu.

Ovaj put u šumi nismo pronašli Štrumpfove, pa se radujemo ponavljanju ovakvog izleta kako bi ih možda ipak pronašli.

Odgojiteljice: Stela i Sabine