BILI SMO MAŠKARE

Objavljeno : 1. ožu 2021.

BILI SMO MAŠKARE

Iza nas je vrijeme maškara, karnevala, poklada… U te dane kod nas je posebno veselo i dinamično. Kroz aktivnosti njegujemo neke stare običaje iz naše tradicije, ali prvenstveno dajemo djetetu priliku da izrazi svoje strahove, simbolički ovlada onim što ga plaši ili zbunjuje te da se uživljava u ulogu nekog drugog. Djeca u jaslicama ne uživaju u maškarama kao starija djeca, jer se većina njih u jasličkoj dobi boji maski. Tako je bilo i kod nas. Najviše otpora bilo je s pripremom kod kuće i oblačenju kostima. Međutim, kad su naša Srčeka  stigla u vrtić, sve se brzo promijenilo. Poneseni vedrom i zabavnom atmosferom, svi smo brzo bili zamaskirani, rasplesani i raspjevani. Bez ikakvog straha uživjeli smo se u različite uloge. Hvala roditeljima na trudu i maštovitosti jer su Srčeka sve dalje sama odigrala beskrajno uživajući.

Odgojiteljica Sabine i med. sestra Mirjana