BORAVAK NA OTVORENOM U ZVJEZDICAMA

Objavljeno : 23. lip 2021.

BORAVAK NA OTVORENOM U ZVJEZDICAMA

Kako nam se proljeće bliži kraju, a ljeto nam je sve bliže, tako i sunčane zrake postaju sve toplije i toplije pa smo sobu dnevnog boravka premjestili na terasu. Na terasi su djeci bile ponuđene raznovrsne didaktičke igre poput memoryja i slagalica. Na stolu su im bili ponuđeni bijeli papiri, bojice i pastele kojima su crtali crteže po vlastitoj želji, a osim po papiru, crtali su i po velikoj školskoj ploči kredama u boji.  U šatoru i na tepihu gradili su tornjeve od kocaka, proučavali slikovnice i uz pomoć slika samostalno smišljali radnje i pričali priče. Navedenim su aktivnostima zvjezdice razvijale svoj spoznajni razvoj (stjecanje iskustva vidom, sluhom, razvijanje pozornosti, pamćenja i operativnog mišljenja), socioemocionalni razvoj (razvijanje pozitivnih emocionalnih stanja i sposobnosti donošenja samostalnih odluka, učenje poštivanja dogovora i pravila u igrama, razvijanje odnosa s drugima) i razvoj govora i komunikacije (razvijanje jezika i govornih vještina te slušanja i razgovaranja). Cjelokupni tjelesni i psihomotorički razvoj poticali smo igrom gađanja bizona, vrtnjom obruča oko ruku i tijela, gađanjem obruča na štap, igrom školice i plesom.

Cilj planiranih i provedenih aktivnosti je u potpunosti ostvaren, a igru i boravak na otvorenome prakticirati ćemo do kraja ljeta.

Odgojiteljice: Elizabeta i Ivana