DAN PLANETA ZEMLJE

Objavljeno : 7. svi 2021.

DAN PLANETA ZEMLJE

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi prema okolišu. Različitim aktivnostima kroz cijeli tjedan kod djece iz skupine „Leptirići“  razvijale smo svijest o važnosti očuvanja naše planete Zemlje. Čitali smo različite eko slikovnice: 10 načina da pomognem očuvati svijet u kojem živim, Mali koraci- jednostavne zamisli koje mijenjaju planet Zemlju, Pekova štednja. Razgovorom smo kod djece potaknule promišljanje o tome što mi maleni možemo napraviti za našu planetu pa je tako nastao i naš plakat „Kako mogu pomoći našoj planeti Zemlji“ gdje su se djeca i likovno izrazila. Na sam Dan planeta Zemlje posadili smo dva stabla na našem vrtićkom igralištu o kojem svakodnevno brinemo. Još jednom zahvaljujemo roditeljima Đođ koji su nam donirali stabla i omogućili provedbu ove aktivnosti.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja