DANI KRUHA

Objavljeno : 31. lis 2022.

DANI KRUHA

U znak zahvale našoj Zemlji za sve plodove koje nam daje, proteklih smo nekoliko dana obilježili Dane kruha i zahvale za sve plodove. Pričali smo priče o pekarskim proizvodima, širili spoznaju o sastojcima od kojih se prave kruh i peciva, točnije, pričali smo o brašnu – od čega, kako i gdje se pravi. Svojim marljivim rukama Zvjezdice su u kuhinjskom centru svoje sobe dnevnog boravka umijesile slano tijesto po zadanom receptu i modeliranjem izradile raznovrsna peciva koja su idućeg dana obojali. Igrom u „Zvjezdanoj pekarnici“ djeca su razvijala svoje komunikacijske i predmatematičke vještine, društvenim igrama u stolno-manipulativnom centru i likovnim aktivnostima utjecali su na svoj cjelokupni razvoj i širili spoznaju o navedenoj temi.

Odgojiteljice: Elizabeta i Ivana