DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Objavljeno : 28. lis 2021.

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

U mjesecu listopadu „Zebrice“ su obilježile Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Raznim aktivnostima nastojali smo djecu upoznati s nastajanjem kruha. Kroz priče, slikovnice, gledanjem edukativnog filma djeca su stjecala iskustva i spoznaje o predmetnoj, prirodnoj i društvenoj okolini. Vrijedne ruke naših „Zebrica“ mijesile su kruščiće i peciva koja smo ispekli u vrtićkoj kuhinji, a kasnije ih blagovali. Time smo utjecali na razvoj prilagođavanja novim promjenjivim situacijama, dječje kompetencije i fine motorike šake. Aktivnosti su bile obogaćene prigodnim pjesmicama kojima smo razvijali glazbene sposobnosti (osjećaj za ritam, koncentraciju, pozornost i glazbeno pamćenje, razvoj glasa pjevanjem).

Odgojiteljice: Iva i Simona