DANI SJEĆANJA

Objavljeno : 24. stu 2020.

DANI SJEĆANJA

,,Najbolje je imati djecu, jer djeca su budućnost, ona su nada u bolje sutra, vjera da će ono što slijedi zaštititi starost. Kad čovjek ima djecu, onda je sve bolje, jer kad vas svi napuste, opet ostajete sa svojom djecom. Sve to pak, povećava vašu odgovornost, jer ako želite bolju budućnost tada morate uložiti sve napore da tome doprinesete . „ Siniša Glavašević

Sjećanje – ,, To je nešto što se dogodilo prije, pa mi o tome pričamo. „ – rekao je dječak R. Kroz fotografije grada Vukovara prije rata, djeca su upoznala lijepi grad koji je nekad bio. Tada su vidjela što mu se dogodilo. Srušene, ružne kuće ostavile su trag na emocijama naše djece. Osim kuća, stradali su i nedužni ljude koji su tamo živjeli. Fotografije nakon rata pokazuju da se zgrade i kuće mogu obnoviti , da ima mnogo bijelih križeva gdje leže ljudi koji nisu bili bolesni, nego su drugi ugasili njihove živote.  Zato Vodotoranj stoji ponosito i prkosi svima koji su mislili da će grad nestati. I naša zastava stoji visoko na Vodotornju i ponosnom gradu VUKOVARU. Uz ,,Vukovarske golubiće,,  i njihove pjesme o gradu heroju provodili smo razne aktivnosti. Upoznali su Vučedolsku golubicu, kao još jedan simbol Vukovara. Video o gradu upoznao je djecu da u njemu postoje i mnoga lijepa mjesta koja bi bilo lijepo vidjeti: Dunav, park šumu Adica, mnoga dječja igrališta… Kroz likovne aktivnosti pokazali smo svoje emocije, a graditeljskim sposobnostima pokazali da može grad biti opet novi i lijep. Povijest je važna, uči nas o našim korijenima i sprema za budućnost. Da se nikad ne zaboravi i ne ponovi. Za sve poginule zapalili smo svijeću na Đurđevačkom groblju.

Odgojiteljice : Marina i Ana