DANI VOĆA U ZVJEZDICAMA

Objavljeno : 18. lis 2022.

DANI VOĆA U ZVJEZDICAMA

Svima je dobro poznato koliko je važno jesti voće i povrće, tako da smo i mi povodom manifestacije „Dani voća“ odlučili cijeli tjedan posvetiti samo voću. Mi smo već dovoljno veliki, tako da znamo kako se koje voće zove i gdje raste, ali smo ipak morali ponoviti koje voće dozrijeva sada u jesen. Kroz mnoge priče te stare i nove pjesmice obogatili smo svoj vokabular i širili svoje znanje. Raznim voćnim igrama razvijali smo strpljenje, pamćenje i pozornost, a najviše smo se zabavljali na našoj voćnoj tržnici. Bili smo i u pravoj voćarni, i to ne jednom, već dva puta te smo od kupljenog voća radili razne slastice i zdrave napitke. Prvo smo od kupljenog voća samostalno radili voćnu salatu, koja ne samo da je bila ukusna, već smo praveći je razvijali sposobnost baratanja nožem te stjecanje iskustva dodirom i okusom. Zatim smo od ostataka voća napravili ukusan smoothie koji je većina djece kušala po prvi put. Za izradu limunade ponovno smo posjetili voćarnu te kupili limune kako bi svako dijete moglo isprobati cijediti limun. Iako je kušanje limuna izazvalo mrštenje, kušanje limunade svima je bilo iznenađujuće ukusno te se tražilo još. Uključivanje djece u aktivnosti obogaćuje njihovo iskustvo te rado sudjeluju i kušaju nepoznatu i novu hranu koja je dobra za njih i njihovo zdravlje.

Odgojiteljice: Elizabeta i Ivana