DJECA SVIJETA, TO SMO MI, JEŽIĆI

Objavljeno : 27. lis 2020.

DJECA SVIJETA, TO SMO MI, JEŽIĆI
Dječji tjedan u Ježićima protekao je u raznoraznim aktivnostima. Naglasak ovog puta bio je na igri i vremenu provedenom u njoj. Kada smo pitali: Što je najvažnije jednom djetetu u djetinjstvu – jednoglasno su odlučili da je to igra. Djeca su svjesna važnosti obitelji, zajedničkih trenutaka uz mamu i tatu, te ljubavi koju svakodnevno dobivaju, a najviše radosti u njima izaziva igra u krugu obitelji što je i jako važno svakodnevno njegovati. Poticali smo ih na promišljanje o temi što žele poručiti svijetu, pa smo zajednički crtali i ispisivali porukice s nadom da će potaknuti mali pozitivan pomak u svijetu. Poruke i crteže poslali smo neobičnom “poštom” i to zračnom linijom, privezane za balon punjen helijem. Djeca su zadivljeno promatrala kako balon nestaje u zraku, a bilo je još zanimljivije slušati kako razgovaraju gdje će taj balon završiti i tko će ga naći. Kroz tjedan više smo poticali slobodnu igru, suradništvo i zajedništvo u skupini. Kišno vrijeme iskoristili smo za šetnje pod šarenilom kišobrana, što je izazvalo oduševljenje ali i čuđenje, kako ćemo van ako pada kiša. Svakodnevnim nuđenjem likovnih aktivnosti djeca razvijaju svoju maštu i kreativnost što sad već s lakoćom pretvaraju u prava mala remek dijela, a tako je nastao i globus tehnikom kaširanja i crtanja. Dotaknuli smo se dječjih prava i obaveza, te se prisjetili i prošlogodišnjih aktivnosti vezanih uz Djecu Afrike. Istaknuli smo važnost djetinjstva, igre i bezbrižnosti, a pozivamo i Vas drage roditelje da to potičete i dalje kroz zajedničke trenutke u igri s djetetom, jer njima je to najvažnije.
Odgojiteljice: Tihana i Dubravka