DOBRO DOŠLE TOČKICE

Objavljeno : 28. velj 2022.

DOBRO DOŠLE TOČKICE

Početkom nove 2022. godine s radom započela je i nova jaslička skupina „Točkice“. U ovu skupinu uključuju se djeca koja u pedagoškoj godini 2021./2022. slave svoj veliki Prvi rođendan. Skupina je započela rad s četvero djece, a nakon mjesec dana pridružio se još jedan dječak. Kod djece su još uvijek vidljivi znakovi prilagodbe ali to je sve normalno za ovako veliku promjenu u životu djeteta.

Polazak u jaslice je velika promjena i uzbudljiv događaj u životu djeteta i roditelja. Najčešće je to prvo odvajanje od roditelja. Iz sigurne i zaštićene obiteljske sredine dijete dolazi u nepoznat prostor, među nepoznate osobe. Te promjene kod djece izazivaju strah od odvajanja i strah pred nepoznatim osobama i situacijom. S druge strane, odvajanje je dio procesa odrastanja djeteta i neophodno za osamostaljivanje i razvoj djetetove ličnosti. Potrebno je određeno vrijeme kako bi se dijete prilagodilo novoj okolini.

Sama prilagodba je prošla bez većih problema. Djeca su se od početka počela uključivati u razne aktivnosti kao što su: ples, čitanje slikovnica, igre s igračkama životinja, igre lutkicama. Sve dužim boravkom djece u jaslicama vidljiv je napredak u strpljivosti kod stolnih igara. Sve su ove aktivnosti zanimljive ali Točkice su najsretnije kada odgojiteljice pričaju priče i pjevaju pjesmice. U tim trenucima pokoja Točkica uplovi i u vesele snove.

Dobro došle nam male Točkice, a svim budućim Točkicama želimo kratku i veselu prilagodbu.

Odgojiteljice: Paula i Antonia