DOMAĆE ŽIVOTINJE

Objavljeno : 17. svi 2021.

DOMAĆE ŽIVOTINJE

Razvoj empatije, stjecanje radnih navika, odgovornost prema životinjama samo su neke od dobrobiti koje djeca imaju u kontaktu s domaćim životinjama i kućnim ljubimcima. Kako bismo djeci približile temu domaćih životinja i kućnih ljubimaca pripremile smo im brojne poticaje. Kroz razne slikovnice djeca su razvijala spoznaju o njihovom izgledu, prehrani, staništu, glasanju, nazivima mladunaca. Raznim igrama djeca su ponovila imena mladunaca i spoznala kakve tragove ostavlja pojedina životinja. Gumene i plastične domaće životinje, kamenčići i slama, obojane kartonske kutije potaknule su djecu na simboličku igru „Na farmi“ gdje su razvijali svoje suradničke odnose. Temu domaćih životinja odlučile smo obogatiti posjetom Hrvatskoj Sahari- mini zoo-u gdje su djeca mogla vidjeti i nahraniti životinje koje se tamo nalaze.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja