DOMAĆI PLASTELIN U ŽABICAMA

Objavljeno : 2. pro 2019.

DOMAĆI PLASTELIN U ŽABICAMA

Djeci je bio ponuđen domaći plastelin u raznim bojama. Modelirajući plastelin djeca su razvijala finu i grubu motoriku šake i prstiju. Pri modeliranju djeca otkrivaju da ga mogu valjati, gnječiti, otkidati, rezati. Djeca su pokazala veliki interes za ponuđeni materijal te su izrađivali razne oblike i veličine. Kod djece je bila prisutna suradnja te međusobno uvažavanje i poštivanje. Među pojedinom djecom primijećeno je kako stvaraju pažljiv odnos sa svojim prijateljima i pitaju kada žele nešto posuditi od prijatelja. Strpljivo su čekali na red. Također, kod djece se razvijala mašta i imaginacija na način da su dobivali razne ideje što bi sve mogli napraviti od plastelina. Isto tako, razvijala se sposobnost opažajno praktičnog spoznavanja svijeta na način da su ponavljali koje sve boje plastelina vide, kakvi oblici postoje, veličine te kakav je miris. Kod djece se poticao razvoj govornih vještina te komunikacija postavljanjem različitih pitanja.
Interes za ovu aktivnost dugo je trajalo te su djeca uživala modelirajući te izrađujući razne oblike i veličine.

Odgojiteljice Iva i Helena