GLAZBENE IGRE U SRČEKIMA

Objavljeno : 17. svi 2021.

GLAZBENE IGRE U SRČEKIMA

Glazba ima ogroman značaj za razvoj djeteta. Razvijanjem glazbenih sposobnosti  uvećava se niz posebnih sposobnosti – sluh, vid, verbalno izražavanje, sposobnost čitanja, matematičke i kreativne sposobnosti, socijalna prilagodljivost….samo su neke od sposobnosti koje se ovim putem izvanredno razvijaju.

Srčeka su uz razne glazbene igre uvježbavala svoje vještine. U nizu su vježbali svoje matematičke vještine gdje su morali paziti i na pravilan niz boja. Uparivanjem slika istih glazbenih instrumenata naučili su kako se koji instrument naziva. U igri ksilofon djeca su trebala po veličini poredati njegove pločice. Razvrstavanjem sličica u boji klasificirali su instrumente te ih i imenovali. Djeci je bio najinteresantniji Raspjevani klavir u koji su morali pogoditi lopticom. Glazbeni centar smo nadopunili pokrivaljkom s raznim glazbenim instrumentima te izradili Glazbenu cestu po kojoj djeca skaču u raznim smjerovima i u ritmu kojim žele.

Odgojiteljica Sabine i med. sestra Mirjana