GLJIVICE I IZAZOVI KREATIVNOSTI

Objavljeno : 26. stu 2020.

GLJIVICE I IZAZOVI KREATIVNOSTI

Pretpostavlja se kako je kreativnost nešto što imaš ili nemaš te kako se djeca rađaju više ili manje kreativna.

Kreativnost nije urođeni talent, već vještina koja se može i mora razvijati od najranijeg djetinjstva.

Kreativnost je izuzetno važna i to ne samo u umjetnosti već i u znanosti, matematici, pa i u međuljudskim odnosima i općenito u životu.

Moderno doba tehnološki napredak mjenjaju iskustvo djetinjstva i igre.

Djeca su okružena instant rješenjima za zabavu i igru.

To narušava njihov kreativni razvoj.

Moderne igračke i rekviziti često su toliko tehnološki napredni da djeca ne trebaju koristiti maštu kad ih  koriste.

Vođene ovim činjenicama cijeli tjedan smo posvetili aktivnostima koje su djecu izazivala na kreativno pronalaženje rješenja.

Pred djecu smo svaki dan postavljali novi izazov kojeg je trebalo rješiti. U aktivnostima  smo koristili neoblikovani materijal, prirodnine,male figurice, materijale za likovni i dobro poznate lego kockice.

Djeca su s nestrpljenjem čekala svaki novi izazov. Često su se vraćala na izazov i pokušala ga rješiti i na neki drugačiji način.

Odgojiteljice

Ljiljana L. i Ana Z.