GLJIVICE PRIJATELJI PRIRODE

Objavljeno : 14. lip 2021.

GLJIVICE PRIJATELJI PRIRODE

Djecu  je od najranijih nogu potrebno poticati na usvajanje dobrih navika i odgovornog ponašanja, kako prema sebi tako i prema drugima.

Iz tog razloga smo cijeli mjesec u skupini posvetili eko temama i aktivnostima kako bi djeci približili i upoznali sa problemima zagađenja okoliša, kako razmišljati ekološki, kako živjeti u skladu s prirodom, kako štedjeti struju, vodu, energiju, kako razlikovati otpad od smeća, saditi biljke i brinuti se o njima. To podrazumijeva i otkrivanje prirodnih pojava i zakonitosti.

Ono što dijete predškolske dobi nauči i pretvori u naviku nosit će sa sobom kroz cijeli život.

Kroz čitav travanj Gljivice su bile uključene u različite eko aktivnosti i bili poticani razvijati ekološku svijest.

Početkom mjeseca smo se bavili vodom. Kroz različite igre, pjesmice, edukativne priče i slikovnice i pokuse proširili smo dječju spoznaju o vodi.

Kasnije smo se bavili recikliranjem, štednjom (voda, struja) te ponovnom upotrebom otpada. Tako su djeca PVC bocu pretvorila u teglice za cvijeće i u njih posadili začinsko bilje.

“Zadatak je stvarno lak,

Voli more, šumu i zrak!”

Odgojiteljica Ana