GLJIVICE U PROLJETNOJ ŠETNJI

Objavljeno : 20. tra 2019.

GLJIVICE U PROLJETNOJ ŠETNJI

Djeca skupine „Gljivice“ proljetne dane svakodnevno provode na zraku u igri na vrtićkom igralištu ili u šetnji. Tako dolaze u kontakt s neposrednom prirodnom i društvenom okolinom te se zadovoljava djetetova potreba za kretanjem. Šetnjom potičemo važnu životnu naviku da se svakodnevno treba kretati. Pješačenje pozitivno djeluje na djetetovo psihičko i fizičko zdravlje. Za vrijeme šetnje djeca su u interakciji s okolinom svim svojim osjetilima. Zapažaju i promatraju promjene u prirodi, boje, oblike, veličine, ljude, osluškuju različite zvukove. Šetnja u Gljivicama vrlo je vesela i aktivna, te potiče dobro raspoloženja kod djece. U vrijeme i nakon šetnje razgovaramo, opisujemo i pričamo o svemu što smo vidjeli i čuli te time razvijamo i bogatimo djetetov rječnik i govor. U jednoj takvoj šetnji brali smo maslačke, puhali „lapmpice“ i proučavali tratinčice.

Odgojiteljice: Martina i Ljiljana