GLJIVICE UČE O VOĆU

Objavljeno : 4. lip 2019.

GLJIVICE UČE O VOĆU

Cijele godine svakodnevno jedemo voće za užinu i na proslavama rođendana. No, proslavom rođendana jedne djevojčice u skupini, djeca su pokazala veliki interes svojim pitanjima o toj temi. Narednih dana mnogo smo pričali o voću. Djeca već od prije znaju da u voću ima vitamina te da je zdravo i da im pomažu kako bi bili veliki i zdravi. Kako želimo da djeca steknu zdrave prehrambene navike još u djetinjstvu, pripremili smo im mnoštvo edukativnih aktivnosti kroz koje smo upoznali osnovne vrste voća i njihovu klasifikaciju, imenovanje i prepoznavanje s ciljem upoznavanja jabuke, kruške, naranče, banane, breskve, grožđa kao različite vrste voća putem svih osjetila. Kroz mnogobrojne aktivnosti u vrtiću (pranje, rezanje, ribanje, pravljenje soka, pravljenje voćne salate, guljenje, crtanje i pjevanje) upoznali smo razne vrste voća kao i njihovu vrijednost i važnost za naše zdravlje.

Odgojiteljice Martina i Ljiljana