I DALJE UPOZNAJEMO VESELI SVIJET ŽIVOTINJA

Objavljeno : 24. velj 2020.

I DALJE UPOZNAJEMO VESELI SVIJET ŽIVOTINJA

Nastavljajući aktivnosti o životinjama razvrstavali smo životinje prema staništima (farma, more, šuma).
S obzirom na individualne razlike kod djece, neka su djeca slagala slagarice od dva dijela, a neki su uspjeli složiti i slagaricu od tri djela. Ponuđena istraživačka aktivnost traženja životinja u hoblovini izuzetno ih je veselila jer su se susreli s novim prirodnim rastresitim materijalom.
Ta aktivnost potakla je dječju maštu i kreativnost te su proširili aktivnost na izradu nastambi za pronađene životinje pri čemu su proširili simboličku igru – hranjenja životinja i brige o mladunčadi.
Kod djece ove dobi posebno je izražen interes za životinje te smo putem ovih aktivnosti proširili njihove spoznaje.

Odgojiteljica Danijela i med. sestra Branka