IGRAMO SE VANI

Objavljeno : 27. lip 2022.

IGRAMO SE VANI

Vrijedni Mravići nastavili su svoje dnevne aktivnosti u dvorištu vrtića. Njegujući senzorne podražaje izabrali smo pijesak kao primarni poticaj ovog tjedna, te su Mravići bosim nogama iskusili sve čari ovog materijala, njegovu sipkost, teksturu i boju. Igrama u pijesku razvijali smo suradnju, poticali na dogovor i poštivali pravila igre što je važno u svakoj igri, pa tako i u ovoj. Osim pijeska, vrući dani dozvolili su nam i igre vodom i sapunicom, pa smo tako isprobavali raditi balončiće od sapunice, prenosili balone te ih sortirali i slagali.  Naši dragi “susjedići” iz skupine Pandice upoznali su nas sa svojim novim ljubimcem u sobi, ribicom koja živi u vodi a djeci je i ovo bilo vrlo zanimljivo jer kućne ljubimce još nisu imali prilike vidjeti u vrtićkom okruženju.

Ovog puta odlučili smo se i na neobično slikanje i stvaranje umjetničkih dijela, i to nogama. Aktivnost je djeci bila izuzetno zanimljiva te su svi rado iskušali oslikavanje nožicama, a kasnije smo spoznali kako ta ista boja ostavlja tragove i na travi iako je zelena, a ne bijela kao papir. Nakon mnoštva aktivnosti i igara na otvorenom, osvježenje smo pronašli u lubenici, kraljici ljeta koja nas je odlično osvježila i zasladila. A sada i pogledajte kako nam je bilo.

Odgojiteljice: Doroteja i Tihana