IGRE GRAĐENJA I KONSTRUIRANJA U „LEPTIRIĆIMA“

Objavljeno : 3. tra 2019.

IGRE GRAĐENJA I KONSTRUIRANJA U „LEPTIRIĆIMA“

Centar građenja u našoj sobi dnevnog boravka je bogato opremljen građevnim i konstruktivnim materijalom, te didaktički neoblikovanim materijalom (tuljci , drvene i plastične kocke, lego kocke….). Jako je privlačan djeci i svakodnevno provode zajedničke igre i aktivnosti. Interes za igru je jednako prisutan kod djevojčica i dječaka. Kroz igru i druženje djeca su postala tolerantnija, naučila su dijeliti, surađivati i čekati svoj red. Međusobno se nadopunjuju i vrlo poticajno djeluju jedni na druge, zajednički rješavaju probleme i konfliktne situacije. U građenju raznim materijalima, do izražaja dolazi njihova kreativnost, mašta i spretnost,a ujedno su razvili sposobnost uočavanja različitih oblika i veličina. Kroz igru su upoznavali pojmove koso, ravno, visoko, nisko, usko, široko, malo, veliko, hrapavo, glatko, teško, lako, tvrdo, mekano i sl. U suradnji s roditeljima, sakupljamo i nadopunjujemo  naš građevni centar raznim neoblikovanim materijalom. Na taj način recikliramo, ponovno upotrebljavamo materijal te stvaramo nove igračke.

Odgojiteljice: Maja i Katarina