Igre na otvorenom u “Zvjezdicama”

Objavljeno : 31. srp 2021.

Igre na otvorenom u “Zvjezdicama”

U ove vruće ljetne dane stalno tražimo osvježenje i načine kako da se rashladimo, tako smo se mi u “Zvjezdicama” odlučili za igre na otvorenom. Među mnogim igrama najviše prevladavaju igre s vodom, što djecu posebno veseli.

Napravili smo “vodeni zid” gdje djeca u tri otvora mogu ulijevati vodu te promatrati njezin tok, gdje spoznajemo uzročno posljedične veze te razvijamo pozornost. Izrađivali smo brodove od papira te razvijali koordinaciju i preciznost pokreta, a zatim ih promatrali kako plove na vodi.

Natjecanje je neizbježno u svim igrama, stoga smo se tako natjecali tko će prvi napuniti kanticu s vodom prenašajući je u malim posudicama, a time smo razvijali spretnost i pokretljivost.

U pijesku smo pisali, crtali, tražili školjke i na taj način razvijali taktilnu i vizualnu percepciju. Puhali smo balončiće, ali i stvarali velike mlazove mjehurića od sapunice.

Kako bi lakše preživjeli vruće dane koji su pred nama, nastavljamo u istom smjeru s još mnogo mokrih i zabavnih aktivnosti.

Odgojiteljice Elizabeta i Ivana