IGROM DO SNJEGOVIĆA

Objavljeno : 3. ožu 2020.

IGROM DO SNJEGOVIĆA

Nakon što su naš vrtić ukrasile snježne pahulje, Sovice su iskoristile šetnju za spontanu igru sa snijegom na livadi. Djeca su samostalno došla na ideju kako bi mogli početi raditi velike kugle od snijega. Vidjevši pojedince i ostala su djeca krenula u izvođenje istog zadatka te napravila veliki broj kugli. Sovicama se prilikom aktivnosti spontano pridružila skupina Gljivice koje su većinom bile u ulozi promatrača. Sovice su potom same krenule izrađivati svoje snjegoviće. Dodali su im i oči, nos, usta, kosu te ruke od materijala (grane, kamenje..) pronađenog u prirodi. Djeca su nadahnuta pričom o dva prijatelja snjegovića došla do zaključka kako će sada njihovi snjegovići biti sretni jer ih ima jako puno na jednome mjestu te neće biti usamljeni kada se mi vratimo u vrtić.

Odgojiteljice: Anamari i Iva