IZRADA PLAKATA ZA „BEZMESNI DAN“

Objavljeno : 2. tra 2021.

IZRADA PLAKATA  ZA „BEZMESNI DAN“

Jedanput mjesečno, u našem dječjem vrtiću „Maslačak“, uveden je već neko vrijeme, „BEZMESNI DAN“. Ovaj put, suradnja je ostvarena između kuharica i odgojne skupine „Kikići“. Djeca su imala čast osmisliti i izraditi veliki plakat kako bi svima približili što će se toga dana (točnije u petak 26.03.) konzumirati te koje će namirnice biti poslužene. Kikići su rado sudjelovali u izradi plakata, proučavali jelovnik i dubokoumno promišljali kako bi taj plakat napravili, a da svima bude jasan i zorno (vidno) prikazan. Ponosno i sa osmjehom, prihvatili su izazov koji je pred njih postavljen i uspješno su sve sami napravili i napisali. Koristili su: kolaž u boji, ljepilo, olovku, marker, drveni štapić, lesonit pločice, eko papir, drvene kvačice, tvrđi karton. Dobar tim i još bolja organizacija u radu, učinili su uspjeh zajamčenim. Početak dana započeo je finim doručkom i to sa čajem od jabuke s cimetom te namazom od tune na kruhu sa sjemenkama. Ručak je bio obogaćen s kašastom juhom od korjenastog povrća i krpicama i njokama sa makom. Užine su bile pune voćnih vitamina. Ovakva konzumacija namirnica, učini djecu zadovoljnom i sitom, a ujedno proširuje dječju spoznaju o kojim se namirnicama radi i kako utječu na njihov cjelokupni rast i razvoj. Odgojnoj skupini „ Kikići“ bilo je drago što su imali mogućnost sudjelovati u ovom edukativnom projektu koji se provodi i uspješno podržava na nivou našeg vrtića. Cijeli tim iz kuhinje bio je sretan i ponosan na naš plakat, a djeca još ponosnija što su pridonijeli svojim zaslugama nečem važnom, njima za život korisno i djelotvorno.

Odgojiteljice: Marina i Ana