JAGODICE I TREŠNJICE U  ISKRICAMA

Objavljeno : 15. lip 2020.

JAGODICE I TREŠNJICE U  ISKRICAMA

Ovog tjedna provodili smo aktivnosti na temu jagoda i trešanja. Cilj aktivnosti je bio da djeca bolje upoznaju ova dva voća te da tako steknu iskustva istraživanjem odnosa i veza među predmetima (veličine, oblici, obilježja). Djeca su razvijala percepciju okusa kušanjem pravog voća kojemu su se jako razveselili. Kroz razne priče i pjesmice s djecom pokušali što više naučiti o jagodama i trešnjama. Oblikovanjem tijesta djeca su razvijala finu motoriku. Tijestom su pokušali oblikovati jagode u koje su utiskivali zrnca riže tako da ima nalik pravim jagodama.  Zatim su svojim prstićima tapkali po papiru crvenom bojom te su tako nastale lijepe trešnjice. Ovakav način rada kod djece je izazvao veliki interes pa su neki htjeli još koji papir za tapkanje trešnjica. Kasnije smo sve radove izložili van kako bi ih mogli i drugi vidjeti, ali kako bi djeca mogla pokazati roditeljima što su radili.

Odgojiteljice: Iva T. i Diana