JAGODICE PROUČAVAJU KUKCE

Objavljeno : 27. srp 2020.

JAGODICE PROUČAVAJU KUKCE

U suradnji s roditeljima, djeca iz skupine „Jagodice“ marljivo su cijeli tjedan prikupljala i donosila kukce u vrtić. Djeca su ih proučavala, gledala golim okom i povećalima te time širila spoznaju o njima. Uočili su da mrav ima šest nožica, pauk osam, krumpirova zlatica voli jesti listove krumpira, a da bi svi oni preživjeli u staklenkama, u koje su ih stavili djeca i njihovi roditelji, trebaju zrak, vodu i hranu. Takvim aktivnostima djeca su razvijala komunikacijske vještine, kritičko razmišljanje te jačala međusobne suradničke odnose. Vani na igralištu tražili smo kukce te došli do spoznaje da našim kukcima u staklenkama nije lijepo, stoga smo ih na kraju tjedna pustili na slobodu u prirodu te time potaknule djecu na brigu za druge i razvoj empatije. Djecu je najviše oduševila igra klupkom vune kojom smo „pleli“ paukovu mrežu te time razvijali međusobnu suradnju djece, finu motoriku te preciznost i koncentraciju. Likovnim aktivnostima (otisak kukca na plastelinu, slikanje vodenim bojama, crtanje paukove mreže olovkom) poticale smo maštu i kreativnost.

Odgojiteljice: Valentina i Ana