Ježići o svim bojama jeseni

Objavljeno : 17. stu 2020.

Ježići o svim bojama jeseni

Šarenilo lišća nije nas ostavilo ravnodušnim pa su djeca maštovito iskoristila boravak na zraku. Igre s lišćem, gradnja velikih hrpa i nastambi od lišća te “kiša” lišća prava su motivacija za razvoj kreativnosti i mašte kod djece. Od istog tog lišća nastajali su maštoviti radovi… princeze, vile i životinje, a vidjet ćete to i u našoj fotogaleriji. Kraj listopada i početak studenog iskoristili smo i za “virtualnu” suradnju s Erste bankom, koja nam je ove godine za “Dan štednje” poslala paket edukativnih stvarčica za naše Ježiće, a mi smo im na tome jako zahvalni, pa tako veliko hvala i mami Milaković koja je u svemu tome bila posrednik. Nismo zaboravili niti naše najmilije koji nisu više s nama, pa smo tokom jedne šetnje otišli i do gradskog groblja upaliti svijeće za sve naše najmilije koje nosimo u svojim srcima. Jesen nam je sada u svim bojama pokazala svoju ljepotu, a mi smo iskoristili lijepo i nekišovito vrijeme za duže igre vani, razgovore o ovom čarobnom godišnjem dobu te zajedno napravili i plakat o tome što nam sve jesen govori. Dubili smo bundeve, izrađivali svjećnjake od bočića, spoznali o bundevi od sjemena do ploda, ali je i crtali raznim tehnikama. Osim vrtićkih avantura, jedan dan otišli smo i u naš obnovljeni „Dom Kulture“ te pogledali animirani film o vitezu i čarobnom maču. Kroz priče i slikovnice nastavili smo rad i na našem ovogodišnjem projektu, ali nećemo vam još odati kakve sve čarolije se miješaju u Ježićima, otkrit ćemo vam skoro, novom objavom.

Odgojiteljice: Tihana i Dubravka