JEŽIĆI O ZIMI

Objavljeno : 8. velj 2021.

JEŽIĆI O ZIMI

Hladna fronta prethodnog tjedna navela je male Ježiće na istraživačke aktivnosti o Sjevernom polu i Antarktici. Kroz enciklopedije smo saznali pojedinosti o svemu što ih je interesiralo, a s obzirom na interes za ledenjake jedan dan smo sproveli i cijelu eko aktivnost te puno promišljali o tome kako možemo pomoći u očuvanju planete. Kroz razgovore i promišljanja nastali su plakati prepuni crteža i dječjih izjava na što su Ježići bili izuzetno ponosni i pokazivali su svojim roditeljima. Snijeg koji nas je iznenadio kod djece je izazvao sveopće veselje, a igra na snijegu pretvorila se u pravu malu tvornicu izrade snjegovića, a oko nekih su kugla čak trebali i pomoć jer su bile toliko ogromne da nisu uspjeli sami podići jednu na drugu. Kroz eko aktivnosti poticali smo i brigu oko životinja zimi te napunili hranilice oko vrtića, a izradili i nekoliko novih, a kroz naredne dane djeca su zapažala kako oko hranilica ima sve više ptičica. Perje nas je potaknulo na raznolike likovne aktivnosti, ali i na istraživačku aktivnost uparivanja perja sa pticom kojoj pripada. Naredni period za Ježiće je vrlo važan jer kreću upisi u prvi razred, pa ćemo u nešto manjem broju svakodnevno uživati u izmjeni uloga.

Odgojiteljice: Tihana i Dubravka