JEŽIĆI U SVIJETU BAJKI

Objavljeno : 11. pro 2020.

JEŽIĆI U SVIJETU BAJKI

Ježići su nastavili aktivno istraživati slikovnice, knjige, bajke… te ujedno nastavili rad na ovogodišnjem projektu u skupini. Krenuli smo s obrađivanjem književnih djela po takozvanim kategorijama, pa smo za svaku pisali što ih karakterizira, te po čemu su određene kategorije specifičnije jedna od druge. Na taj način nastao je zajednički rad „Što smo pročitali“ kojeg kroz tjedan nadopunjujemo i oplemenjujemo novim zaključcima. Puno smo zajednički proveli vremena u čitanju, prepričavanju, stvaranju priča, slikopriča ili pak stvaranju završetka određene bajke. Time dodatno svakodnevno djeca razvijaju predčitalačke vještine, razvijaju maštu i pažnju. Radnih zadataka kao u uvijek nije nedostajalo. Aktivno su sudjelovali u opremanju novog kutka „Dvorac“ za koji su izrađivali štiteve, krune, slike, kolačiće i sve potrebno za dostojnu gozbu u dvorcu. Djevojčice su postale kraljevne, a dječaci prinčevi… ostalo je sve bila mašta koja se skriva u dječjim glavicama. Vidjet ćete u galeriji kako je to sve izgledalo, a nastavlja se i dalje. Okušali su se i u glumačkim vodama, cjelokupnom pripremom predstave i glume na istoj. Napravili smo plakat kao poziv na predstavu, marljivo izradili štapne lutke, a onda i scenski prikazali Ježevu kućicu. Zaključak je bio kako glumcima nije lako, imaju puno posla oko pripreme predstave. Ovim putem zahvaljujemo i našim roditeljima koji kod kuće marljivo čitaju svojoj djeci te bilješke pohranjuju u našu zajedničku čarobnu knjigu. Veselimo se nastavku projekta te mašti koja svakim danom postaje sve čarobnija.

Odgojiteljice: Tihana i Dubravka