JUPIIII VRTIĆ!!  ADAPTACIJA U ZEBRICAMA!

Objavljeno : 17. stu 2020.

JUPIIII VRTIĆ!!  ADAPTACIJA U ZEBRICAMA!

Mješovita skupina Zebrice proteklih mjesec dana prošla je kroz period prilagodbe na vrtić. To predstavlja veliku promjenu u životu djeteta kada se ono po prvi puta odvaja od svojih roditelja. Novi prostor, nova lica, nova pravila- sve je novo i nepoznato. Uloga nas odgojitelja je da stvorimo ozračje i atmosferu u kojoj će se djeca osjećati sigurno i zaštićeno te na taj način steći povjerenje. Nakon toga gradi se socio-emocionalna veza između djeteta i odgojitelja i djece međusobno. Zebrice su uspješno usvojile naviku dolaska u vrtić i dnevni raspored događanja i funkcioniranja u ustanovi. Igra, druženje i prijateljstva ispunili su našu svakodnevicu. Najviše uživamo u šetnjama mini busićima, te na taj način upoznajemo okoliš u kojem se naš vrtić nalazi. Nekoliko puta smo išli u šetnju užetom koju smo isto tako brzo savladali.  Učenje i napredovanje, te stjecanje novih znanja i vještina postali su svakodnevica. Mi odgojitelji veoma smo ponosni, a ponosni mogu biti i roditelji. Veliko im hvala na uloženom trudu i poštivanju dogovora što je uvelike pridonijelo da adaptacija prođe što brže i bezbolnije.

Odgojiteljice: Simona i Senka