KAKO JE SNIJEG PAO U PČELICAMA

Objavljeno : 30. sij 2019.

KAKO JE SNIJEG PAO U PČELICAMA

Kad smo već mislili da će nam ova zima proći bez snijega, ta djeci omiljena padalina, iznenadila nas je s nešto pahuljica  i otvorila mnoge mogućnosti za nove aktivnosti s djecom. Od početnog veselja proizašle su mnoge aktivnosti. Čitali smo slikovnice “Kako je snijeg pao”, “Tri snjegovića” i “Zečić na snijegu”. Gledali smo filmić “Kako je snijeg pao” i dia-film “Miffy na snijegu”. Slikali smo snijeg, izrađivali snjegoviće od slanog tijesta i tako je nastala naša zimska kutija. U šetnji oko vrtića pronašli smo tragove u snijegu kao u slikovnici “Kako je snijeg pao” što su djeca i crtala. Za našu eko-aktivnost izradili smo snjegoviće od recikliranog materijala sa snijegom od stiropora koji se ne može otopiti. Eksperimentirali smo s umjetnim snijegom izrađenim od gustina. Odlično smo se zabavili, samo još čekamo kad će pasti veliki i pravi snijeg.

Odgojiteljica Renata i med.sestra Mirjana