KAKO SE MEDVJEDIĆI IGRAJU

Objavljeno : 23. lip 2021.

KAKO SE MEDVJEDIĆI IGRAJU

Igra je spontana dječja aktivnost koja im pruža zadovoljstvo i razonodu. Dijete uči kroz igru, ono od najranijeg djetinjstva uživa u otkrivanju i istraživanju svijeta oko sebe. U jasličkoj dobi karakteristična je funkcionalna igra u kojoj dijete nešto koristi ili isprobava (baca, otvara, zatvara, umeće, trga) te tako razvija svoje sposobnosti. Naše igre u skupini su kratke, ali slatke. Svakodnevno djecu potičemo na različite igre umetanja raznih predmeta poput tuljaca u boji, slamki, pom pom loptica, spatula, šarenih loptica, različitih čepova i drugih didaktičkih materijala. Te aktivnosti trebaju biti dio svakodnevne igre malog djeteta jer pridonose jačanju mišića šake i njezine spretnosti, razvijanju koordinacije oko-ruka te pospješuju razvoj opažanja i koncentracije. Pjevanjem pjesmica i brojanjem brojalica stvaramo veselu atmosferu. Ni jedan dan ne prođe bez gledanja, opisivanja i čitanja slikovnica čime potičemo razvoj govora. Počeli smo crtati pastelama kako bi djecu postupno navikavali na likovne materijale. Svi uživaju u vožnji baby busom koji nam omogućuje boravak na zraku.

Odgojiteljice : Martina i Marija