“KIKIĆI” NA IZLETIŠTU “SVETA ANA”

Objavljeno : 12. stu 2019.

“KIKIĆI” NA IZLETIŠTU “SVETA ANA”

U mjesecu listopadu, u vrtiću se događaju i obilježavaju razne svečanosti  – djeci zanimljive, poučne i korisne koje ih vesele i puno im znače. Znače im puno jer provode razne aktivnosti (likovne, glazbene, istraživačke, spoznajne,…). Tako se približila i svečanost obilježavanja „DANA KRUHA“. U toj dobi (petogodišnjaka), djeca već puno znaju i razumiju te žele još više toga saznati i naučiti, zapravo, nadograditi vlastitu spoznaju kroz svakodnevne aktivnosti koje im se nude i pružaju i koje ih pozivaju na novo isprobavljanje i manipuliranje. Dana 22.10.2019. išli smo na izlet u „Svetu Anu“. Tamo su nas srdačno dočekale i pozdravile predsjednica Natalija te gđa. Račan i uvodnim rečenicama pojasnile nam gdje se nalazimo i što nas sve očekuje. Zatim smo se uputili prema vodenici i imali mogućnost vidjeti kako se dobiva brašno, od čega i na koji način. Djeci je bila zanimljiva velika vodenica i voda s obližnjeg izvora. Nakon vodenice, djeca su degustirala domaću, starinsku poslasticu, a to je „ZLEVANKA“. Za oči im je zapela i priroda u kojoj su cijelo vrijeme boravili kao i svježi zrak. Sve čari prirode osjetili su kroz  šetnju, kroz promatranje i na kraju kroz veselu  igru na dječjem igralištu. Veliko veselje bila im je i vožnja autobusom u kojoj su djeca uživala. Vožnja autobusom bila im je posebna jer im takvo prijevozno sredstvo nije svakodnevica.

Odgojiteljice: Marina i Ana