KIKIĆI POSJETILI GRADSKU KNJIŽNICU

Objavljeno : 9. ruj 2019.

KIKIĆI POSJETILI GRADSKU KNJIŽNICU

Na početku pedagoške godine odlučile smo se za posjetu knjižnici iz razloga što je potrebno djeci čitati svaki dan. Željele smo kod djece stvoriti naviku odlaska u knjižnicu. Treba zadovoljiti djetetovu potrebu da ono samo odabere knjigu, bilo po slici ili tekstu. Djeca trebaju knjigu zavoljeti već u ranoj dobi. U našoj knjižnici radi i mama od naše Stefani, Cecilija Kopljarevic koja nam je uvijek donosila knjige u vrtić. Sada smo mi već stariji (5god.) pa možemo i sami prošetati do knjižnice. U knjižnici nas je dočekala ravnateljica Bernarda Ferderber. Ona je djecu upoznala s radom knjižničarke, s prostorom knjižnice, s načinom čuvanja knjiga,. Pokazala je kako se knjige listaju, gdje stoje pojedine knjige. Ali je pokazala i kako se knjige oblače da bi duže trajale. Nakon razgledanja gospođa Bernarda je djeci i pročitala i stihove,, Kiša,,. Pozvala je svu djecu da se dođu besplatno učlaniti u knjižnicu s roditeljima. Tako ih je animirala da stvore naviku biranja knjiga i čitanja. Čitanjem stvaramo ljubav prema knjizi i školi općenito. Za kraj posjete gospođa Bernarda nam je poklonila i dvije slikovnice,, O devama i velikom srcu” i ,, Pjesko i pješčani dječak’ ”. Sretni i zadovoljni vratili smo se u vrtić.

Odgojiteljice : Marina i Ana