KIKIĆI POSJETILI GRADSKU KNJIŽNICU
Objavljeno : 9. ruj 2019.
Na početku pedagoške godine odlučile smo se za posjetu knjižnici iz razloga što je potrebno djeci čitati svaki dan. Željele smo kod djece stvoriti naviku odlaska u knjižnicu. Treba zadovoljiti djetetovu potrebu da ono samo odabere knjigu, bilo po slici ili tekstu. Djeca trebaju knjigu zavoljeti već u ranoj dobi. U našoj knjižnici radi i mama od naše Stefani, Cecilija Kopljarevic koja nam je uvijek donosila knjige u vrtić. Sada smo mi već stariji (5god.) pa možemo i sami prošetati do knjižnice. U knjižnici nas je dočekala ravnateljica Bernarda Ferderber. Ona je djecu upoznala s radom knjižničarke, s prostorom knjižnice, s načinom čuvanja knjiga,. Pokazala je kako se knjige listaju, gdje stoje pojedine knjige. Ali je pokazala i kako se knjige oblače da bi duže trajale. Nakon razgledanja gospođa Bernarda je djeci i pročitala i stihove,, Kiša,,. Pozvala je svu djecu da se dođu besplatno učlaniti u knjižnicu s roditeljima. Tako ih je animirala da stvore naviku biranja knjiga i čitanja. Čitanjem stvaramo ljubav prema knjizi i školi općenito. Za kraj posjete gospođa Bernarda nam je poklonila i dvije slikovnice,, O devama i velikom srcu” i ,, Pjesko i pješčani dječak’ ”. Sretni i zadovoljni vratili smo se u vrtić.
Odgojiteljice : Marina i Ana































