Kiša pada, kap, kap, kap

Objavljeno : 4. pro 2019.

Kiša pada, kap, kap, kap

U mjesecu studenom bilo je puno kišnih dana i često se čulo :  “ Pada kiša! “  što je bio poziv da ISKRICE upoznaju i saznaju što više o kiši kroz naše igre.

Aktivnost je započeta “ razgovorom “ scenskom  lutkom ( oblačić na štapu ) ; pjesmica o kiši i pjesmom u pokretu.
Djeca su prstima pokazivala kako to kiša čini. Nakon toga su potaknuta auditivna osjetila da dobijemo informacije o zvuku kiše. Slušali smo padanje kišnih kapi i zvuk vode na CD-u  –  oponašali smo uz igru šuškalicama ( kišne bočice ) – TIHO – GLASNO – LAGANO – BRZO.

Padanje kiše prstima i rukama smo oponašali lupkanjem po ” OBLAČIĆU BUCKIĆU”.

U igri ( aktivnosti ) taktilne stimulacije ( rastresit  materijal – riža u boji ) sakupljali smo i sipali ” kišne kapi ” kroz prstiće. Šakom i grabilicom sakupljali  ( punili i praznili ) u male posudice.

Tjelesna aktivnost provedena je hodanjem, puzanjem i skakanjem po ” KIŠNOJ ŠUŠTAVOJ STAZI ”.

Za likovno izražavanje ponuđena je boja na tvrdoj podlozi prekrivena prozirnom folijom. Djeca su prstićima potiskivala i miješala boje (  ” tužni oblačić ” ). U simboličkoj igri sakrivali smo se ispod velikog kišobrana.  Jednom temom obuhvaćena su sva razvojna područja, a u narednom periodu čeka nas još puno takvih zanimljivih tema.

Odgojiteljica Diana i med.sr. Sonja