KIŠNI DANI U PANDICAMA

Objavljeno : 11. lis 2021.

KIŠNI DANI U PANDICAMA

Ovih su se dana tamni oblaci pojavili iznad našeg vrtića te smo potaknuti dječjim interesom i kišom koja vani pada, svoje aktivnosti prilagodili tome. Djeca su proširivala svoja znanja, razvijala govor i bogatila rječnik promatranjem okoline, listanjem slikovnica i razgovorom o vremenskim promjenama, a uočeno su imala priliku prenijeti na papir tijekom likovnih aktivnosti. Svakodnevno su razvijali  finu motoriku šake, okulomotoriku te baratanje kistom kroz likovne i didaktičke igre. Tapkanjem prstićima napravili su svoju kišicu, a oslikavanjem vodenim bojama obojali  kišobrane. Veliki interes pokazali su prema didaktičkim igrama pridruživanja i redanjem prema veličini. Svaki dan su obuli svoje patike i čizme, odjenuli jaknice i kabanice, ponijeli kišobrane te se uputili na terasu kako bi mogli promatrati kišu kako pada što ih je vrlo veselilo.

med. sestra Branka i odgojiteljica Anamari