KOCKICE: „I U MOM GRADU VUKOVAR SVIJETLI“

Objavljeno : 22. stu 2022.

KOCKICE: „I U MOM GRADU VUKOVAR SVIJETLI“

U znak sjećanja na žrtve grada Vukovara protekli smo se tjedan upoznali s obilježjima i znamenitostima grada. Promatrali smo rijeku Dunav, slušali o njenoj važnosti i povijesnim ulogama u gradu. Vodenim bojama smo slikali Dunav i okoliš pored njega. Promatrali smo fotografije na kojima je vodotoranj, gledali smo snimku grada Vukovara iz zraka i uspoređivali ratne ruševine s obnovljenim zgradama. Tehnikom kolaža i olovkom s drvenim bojicama, djeca su izrađivala vodotoranj prenoseći viđeno i upamćeno na papir. Uočavali su sličnosti na figuri Vučedolske golubice koju su crtali olovkom. Kroz primjerene priče upoznali smo se s poviješću grada, ratom koji ga je pogodio. Djeca su dijelila svoje priče o Vukovaru ili želje o odlasku u Vukovar. Slušali smo „Priču o gradu“ Siniše Glavaševića i kroz slobodnu igru gradili i oblikovali grad kamenjem i kockama. Odali smo počast žrtvama paleći svijeće ispred vrtića i odlaskom do spomenika borcima i žrtvama grada Vukovara.  Spoznali smo o važnosti Vukovara za našu državu, o njegovim obilježjima i znamenitostima te o povijesti. Razvijali smo osjećaj empatije i simpatije te važnosti pomaganja ljudima u nevolji.

Odgojiteljice: Veronika i Dubravka